Tik iš pirmo žvilgsnio, langų tarpinės - tik guma. Kaip ir kiekvienam daiktui, taip ir guminėms tarpinėms - reikia šeimininko priežiūros. Kasmet tarpinė vis kietėja, ji gali pradėti skeldėti, vadinasi - prastėja ir jos izoliacinės savybės. Tinkamas tarpinių naudojimas ir priežiūra gali net kelis kartus padidinti jų tarnavimo laiką. Tačiau jei jau taip nutiko, ir Jūsų langų tarpinės visiškai susidėvėjo - ne bėda. Praktiškai visos, net ir gamybos metu į plastikinio lango profilį įlietos tarpinės yra keičiamos. Pakeitus senas tarpines, Jūsų langas gali atgauti savo ankstesnį sandarumą ir apsaugos Jus nuo išlaidų, kurias patirtumėte, jei tektų pirkti naujus langus.

Jei dėl tam tikrų aplinkos veiksnių lango tarpines prireiktų keisti, į ką būtina atkreipti dėmesį?

Visų pirma derėtų žinoti, iš kokio profilio pagaminti Jūsų langai. Retais atvejais tarpinė į lango konstrukciją gali būti įmontuota taip, kad jos pakeisti neįmanoma. Tai patikrinti išties nesudėtinga – atidarę langą tiesiog pabandykite švelniai ištraukti tarpinę iš griovelio. Antras svarbus aspektas – tarpinių tarnavimo laikotarpis. Jei tarpinėmis tinkamai nesirūpinama, jos nėra reguliariai valomos ir sutepamos, priklausomai nuo gaminio ypatumo, susidėvėjimo periodas gali trukti ir mažiau nei 5 metus. Tuo tarpu prižiūrima tarpinė gali savo funkcijas puikiai atlikti nuo 10 iki 15 metų. Specialistai rekomenduoja, kad neprižiūrimas tarpines reikėtų keisti kas 6-7 metus, o prižiūrimas – kas 12-15 metų.

Tarpines galima pakeisti ir savarankiškai, jei jos lengvai išimamos iš lango profilio. Visas procesas neužtruks ilgiau nei 15 minučių. Išėmus pasenusią tarpinę būtina išvalyti griovelį, o tuomet į jį įdėti naująją tarpinę. Sunkiau gali būti tik atitaikyti tarpinę ties kampais. Galima ir situacija, kuomet teks išsukti vyrius, kurie neleidžia pašalinti senosios tarpinės. Jei nesate tikri, kad darbą atliksite puikiai – visuomet galite kreiptis į specialistus. Lango tarpinių keitimas yra įprasta procedūra, kuri yra sąlyginai pigi, tačiau užtikrina namams komfortą, sugrąžinus maksimalų langų sandarumą. Tarpinės – ne mažiau svarbi lango sudėtinė dalis, nei rėmas ar stiklo paketas, tad visomis jomis būtina rūpintis vienodai atidžiai. Aplinkos veiksniai, tokie kaip sezonų kaita, didelė temperatūrų amplitudė bei mechaninis poveikis daro tarpinėms nepataisomą žalą. Tik reguliari priežiūra užtikrins, kad Jūsų langai būtų ilgaamžiai bei funkcionalūs.